MENU
25.01.2019
Čas čítania: 2 min.

Ako dodržať predsavzatia?

A je to tu. Osmičku vystriedala deviatka. Je to azda už tradícia, že si rok čo rok dávame predsavzatia. Pripravili sme pre vás krátky návod to tento rok dotiahnuť do úspešného konca.

Plán

plán

Plánovanie je veľmi dôležité, a to nie len pre manažérov. Vytvorte si preto rozvrh s aktivitou, ktorá je pre vás dôležitá, a chcete sa jej venovať, aj keď vám práve chýba motivácia. To čo je už v diári, predsa nemôžete zmeškať! Pomôže vám to v maximálnom sústredení sa, a rovnako aj v maximálnom oddychu. Viete totiž, že vo svojom voľnom čase sa nemusíte zaoberať systémom eukaryotických jednobunkovcov, pretože teraz nie je "na to ten správny čas", teraz ste si naplánovali totiž čas pre seba.

 

Už nezabudnem na nič dôležité. Chcem nový diár.

 

 

 

Rituál

Keď už ste si vytvorili rozvrh s vašou činnosťou, môžeme sa posunúť o ďalší stupienok ďalej. Nazvime to mikroplánom, plánom vášho plánu. Na mysli mám "kvázi-rituál", ktorý vás naladí na tú správnu vlnovú frekvenciu, a vy už budete pripravený na to, čo bude po ňom nasledovať. Napríklad pred učením sa nového jazyka si vždy najprv urobíte kávu, upracete stôl, vypnete sociálne siete a zapálite sviečku. Čím detailnejší bude váš rituál, tým lepšie.

 

Postupnosť krokov

kavička

Ako sme už napísali, detailnosť krokov v rituáli je veľme dôležitá. Keď máme svoje dobré dni, tak náš rituál robíme automaticky, a už sa tešíme na recitovanie básničky v španielčine. Počas tých horších dní nám pomôže sústredenie sa na drobné kroky v našom rituáli, ktoré nevyžadujú toľko úsilia. Dnes máte tréning nôh, vám sa nechce. Nemyslite na tréning! Myslite na tie maličké ciele, ktoré vás dovedú k víťaznej páske: "Teraz si spravím kávu. Obliekam si športové oblečenie. Pripravujem si proteínový šejk.“

 

Rozcvička

bežec

Zahriatie kĺbov pred tréningom hrá významnú úlohu v prevencii proti zraneniam, no zároveň nám pomôže nastaviť našu myseľ na "tréningový mód". Ako sa však rozcvičiť pred učením? Jednoducho, tak ako sa pred ťažkými ťahmi rozcvičujete s ľahšími váhami, tak pred náročnou témou, si zopakujete, čo už viete, alebo si prečítajte väčšiu časť textu bez memorovania, len aby ste vedeli, o čom to približne je. Tiež môžete začať s niečím, čo je jednoduchšie na pochopenie, a potom prejsť na ten tvrdší oriešok.

Veríme, že pokiaľ vyskúšate aspoň jednu z našich rád, zachránite tým niekoľko zo svojich predsavzatí.
Žiadne komentáre