Máme pre Vás OTVORENÉ predajne FaxCOPY. >> Zistiť viac informácií
MENU
15.04.2021
Čas čítania: 3 min.

Maminy, premýšľate nad tým, ako zabaviť deti? Vyskúšajte puzzle, pexeso či domino tak trochu netradične

Uväznilo aj vás počasie, choroba či obmedzenia počas pandémie na dlhší čas doma? Ak sa k tomu pridajú zatvorené škôlky či školy, každá mamina si láme hlavu nad tým, ako zabaviť deti bez toho, aby neustále sedeli pred televízorom či počítačom. Obkukaným hračkám a neustálym chvíľkam hašterenia sa medzi súrodencami môže byť však razom koniec. Pýtate sa ako?

Nech sa páči, inšpirujte sa našimi tipmi na hry a aktivity pre drobcov, ktoré v regáloch obchodov určite nenájdete.

rodina skladá puzzle

 

Hľadáte tip na netradičnú hru? Zahrajte si pexeso z vlastných fotografií, vtipné momenty i krásne spomienky sú zaručené

Nie nadarmo sa vraví, že klasické hry majú svoje nesmrteľné čaro. Spomínate si, ako ste voľný čas trávili vy? Odhliadnuc od toho, že technológie zrejme neboli súčasťou vášho detstva, patrili medzi povinnú výbavu každého škôlkára pexeso, kvarteto alebo obľúbený čierny Peter.

I dnes je pexeso jednou z prvých spoločenských hier, s ktorou prichádzajú deti do kontaktu. Hľadanie párov kreslených zvieratiek či obľúbených rozprávkových postavičiek ich naučí trpezlivosti a zároveň potrénuje ich pamäť.

Ak však aj u vás doma počuť vety tipu “pexeso? to je nudné!”, nastal ten správny čas vniesť do hry trochu smiechu a jedinečnosti.

Vyskúšajte malú zmenu. Pexeso z vlastných fotografií, ktoré pobaví celú rodinu. Výber fotografií je, samozrejme, na vás. Pokojne si môžete vytvoriť hneď niekoľko druhov pexesa. Jedno z fotiek z rodinných výletov a dovoleniek, iné, napríklad, z momentiek, na ktoré radi spomínate.

 

Sedma, faraón či kent naberú vďaka originálnym sedmovým kartám s vašimi fotkami osobité čaro

Hoci tieto kartové hry zvládajú až o niečo staršie deti, je viac než zaručené, že atmosféra hry strhne i tých najmenších drobcov. Najmä, ak sa zapojí celá rodina a rozhovor počas sedmy prirodzene zablúdi ku krásnym spomienkam a jedinečným momentom zo spoločne strávených chvíľ.

Ako je to možné?

Predsa pomocou originálnych sedmových kariet s vlastnými fotkami. Až 32 rôznych záberov môžete umiestniť na pozadie klasických sedmových kariet, ktoré poľahky zvládnu i nejednu stanovačku, výlet do prírody či piknik. Zistiť, kto zavádza v hre kent, tak bude ešte vtipnejšie, ak si na karty zvolíte zábavné momentky z vášho života alebo fotky s grimasami, ktoré si vytvoríte špeciálne na tento účel.

domino s vlastnými fotkami

 

Nahraďte fádne bodky z domina svojimi fotografiami. Deti si ich zamilujú hneď pri prvej hre

Až sedem rôznych fotografií alebo obrázkov môžete vybrať na vytvorenie originálneho domina. Aj vy ste už takmer na túto hru zabudli? Jednoduchá, no vďaka originálnemu motívu zábavná hra vaše ratolesti nielen zamestná, ale precvičí ich postreh, šikovnosť a vizuálnu orientáciu. Vďaka vyhotoveniu z odolného plexiskla sa nemusíte obávať, že sa nová zábavka rýchlo zničí.

Ak už si skutočne neviete rady, ako deťom vyplniť čas a zároveň nadchnúť ich hlavičky, obrázkové domino s vlastnými fotkami rozhodne stojí za skúšku. Objednať si ho môžete online dokonca i o polnoci, bez toho, aby ste z domu čo i len päty vytiahli.

puzzle s vlastnou fotkou

Deti a skladačky k sebe patria. Vytvorte originálne puzzle z fotky, ktoré si budú chcieť zarámovať

Posledným tipom, ako zabaviť menšie detičky, keď už mamám dochádza fantázia, je overené puzzle. Pri skladaní sa naši najmenší trénujú nielen v jemnej motorike a pozornosti. V prípade originálneho puzzle z vlastnej fotky zažijú chvíle zábavy, kedy budú hľadať dielik so svojím noštekom, polovicou ockovej ruky či maminou topánkou.

Puzzle z takmer 200 dielikov je zárukou príjemne stráveného času v rodinnom kruhu už od prvého momentu, keďže je dodané rozložené. A vo chvíli, kedy nadšené detské pršteky priložia správne posledný chýbajúci dielik, nemusíte skladačku znova rozložiť a schovať do krabice. Obľúbenú momentku z dovolenky alebo rodinný portrét, ktorý ste práve vyskladali, môžete zarámovať a použiť ako netradičnú dekoráciu. A pokojne sa pustiť do skladania ďalšieho puzzle alebo inej kreatívnej hry z našich tipov. Veríme, že premenia nejednu nudnú chvíľku každého škôlkára či mladšieho školáka na zábavne a zmysluplne strávený čas.

Objednať keatívnu hru pre deti
Pridať komentár


Povinný údaj, v diskusii sa nebude zobrazovať

Meno/prezývka, bude zobrazené v diskusii

Žiadne komentáre