Milí zákazníci,

máme pre Vás OTVORENÉ predajne FaxCOPY, ktoré fungujú ako výdajne objednávok z nášho e-shopu.

MENU
15.10.2021
Čas čítania: 4 min.

Nápady a tipy, ako originálne zabaliť darčeky

Ak niekoho ideme obdarovať, vo väčšine prípadov si lámeme hlavu nad tým, aký darček by bol najvhodnejší. Vyriešením tohto rébusu sa ale často problém nekončí. Ďalšia dilema začína v momente, keď darček držíte v ruke a neviete, do čoho ho zabaliť.

Ak patríte k ľuďom, ktorí dbajú nielen o obsah, ale i obal, ste na správnej adrese. Prinášame vám niekoľko skvelých nápadov, ako vytvoriť originálne a jedinečné darčekové či vianočné balíčky.

darček a kvetiny

 

Zabudnite na tuctové darčekové tašky, zabaľte vianočné a narodeninové darčeky kreatívne

Dôvodov, prečo automaticky nesiahnuť hneď po darčekovej taške z obchodu, je hneď niekoľko. Jeden z najčastejších je, že ste jednoducho kreatívna duša a radi by ste vniesli kúsok jedinečnosti dokonca i do obalu, ktorý bude darček ukrývať. Druhou možnosťou je, že nemáte práve po ruke vhodnú tašku či baliaci papier. Prípadne má darček tak špecifické rozmery, že mu obal jednoducho musíte vyrobiť.

Vo všetkých prípadoch platí jedno. Pripravte si pomôcky na balenie, kreatívne potreby a šikovných pomocníkov na lepenie, písanie či kreslenie.

 

Etiketa, ktorá to povie za vás

Máte na srdci niečo, čo by ste obdarovanému radi odkázali, no z očí do očí sa neodvážite? Alebo by ste chceli dopísať osobné venovanie “od Ježiška” na vianočné darčeky z vašej dielne? Riešenie je jednoduché. Vyrobte si kartičky, ktoré môžete popísať vlastnoručne ozdobnou fixkou na hrubší papier s ornamentom. Alebo si navrhnite a nechajte potlačiť svoje vlastné samolepiace etikety.

Tento spôsob môžete využiť aj na výrobu originálnych menoviek. Tie pomôžu rýchlo nájsť balíčkom ich adresátov napríklad pod vianočným stromčekom. Handmade darčekové etikety sú napokon skvelou možnosťou, ako odovzdať odkaz pre novomanželov na svadobnom dare.

 

Darčekové balenie v naturálnom štýle

Ak nie ste zrovna nadšencom klasických baliacich papierov s farebnou potlačou, stavte na čistý minimalizmus. Všetko, čo budete potrebovať, je baliaci papier bez potlače, jutový špagát či lanko a zapojiť trocha kreativity. Darčekové balenie v naturálnom štýle môžete doplniť napríklad o prírodné prvky, ako je halúzka čečiny v zimnom vianočnom motíve, mini viazanička slamienok alebo sušených lúčnych kvetov, či pestrofarebné jesenné lístie. Takto zabalený darček poteší všetkých milovníkov prírody a minimalizmu.

 

Ručne maľovaná darčeková krabička

Ak patríte k tým šikovnejším a trúfate si na kreslenie či maľovanie motívov priamo na krabičku, smelo do toho. Takáto krabička potom nepotrebuje už žiaden ďalší obal či výzdobu. Premýšľate práve nad tým, čo by ste mohli namaľovať? Všetko záleží od príležitosti, pri ktorej darček chcete venovať a taktiež od obdarovaného.

Na darčekové krabičky, do ktorých plánujete vložiť vianočné darčeky, sa jednoznačne hodia motívy spojené s Vianocami. Ak vytvárate handmade darčekovú krabičku na narodeninový či meninový darček, popremýšľajte, čo by potešilo adresáta darčeka. Nuž, a napokon, ak ide o výnimočný darček z lásky, napríklad pri príležitosti výročia alebo zasnúb, je skvelým zdrojom práve téma srdcových záležitostí.

Krabička však nemusí byť len maľovaná či pokreslená. Zapojte fantáziu a vyskúšajte napríklad koláž zo spoločných fotiek alebo celosvetový fenomén scrapbooking, kde hlavnú rolu ozdobných prvkov zohrávajú rôznofarebné pásky.

 

Recyklujte a zásobte sa originálnym papierom na balenie

Vyznávači zero-waste životného štýlu zrejme už nejakú tú zásobu doma majú. Dnes platí, že čím menej odpadu dokážete vytvoriť, tým je váš spôsob balenia hodnotnejší a navyše i viac trendy. Všetko, čo k tomu potrebujete, je odkladať si baliace papiere a materiál, ktorý by ste na zabalenie darčekov vedeli opäť použiť. Áno, niekedy postačí rozbaliť svoj darček opatrnejšie, baliaci papier zrolovať a v prípade potreby opäť použiť.

Druhým variantom je možnosť použiť menej tradičné materiály. Skvelým príkladom sú noviny alebo časopisy, ktoré ste neodovzdali do zberu. Do denníkov väčších formátov pokojne zabalíte menšiu krabicu s ľubovoľným obsahom alebo napríklad knihu. Postačí výraznejšia farebná stuha alebo špagát a ak odoberáte denník v tlačenej podobe dlhodobo, o baliaci papier tohto typu nebudete mať núdzu nikdy.

 

Originálne balenie do krabičky s 3D prvkom

Nemusíte vynikať v kreslení, maľovaní či akejkoľvek umeleckej činnosti na to, aby ste dokázali vytvoriť jedinečné balenie darčeka. Dokonca také, ktoré bude obdarovanému ľúto aj rozbaliť a porušiť. Skvelou správou je, že k tomu nepotrebujete ani veľký rozpočet, postačí jedna prechádzka do prírody a nákup v oddelení baliaceho materiálu. To, čo však budete hľadať, je úplne obyčajný baliaci papier v hárkoch alebo rolke, nevýraznej prírodnej farby (hnedá, biela a pod.).

Punc originality nadobudne toto balenie v momente, keď naň pridáte nejaký prvok. Inšpiráciou sú dary prírody, ktoré nájdeme v každom ročnom období. Žiarivo červené šípky, vetvička z čečiny, šiška alebo nádherne sfarbené jesenné lístie vdýchnu baleniu netradičnú, no veľmi autentickú iskru.

 

Namiesto krabičiek vyskúšajte praktické tašky

Nemáte chuť niečo až tak precízne baliť alebo ste fanúšikom darčekových tašiek? Nemusíte zúfať, aj v prípade tohto spôsobu balenia existuje možnosť upraviť ho podľa svojho gusta a doslova sa kreatívne vyblázniť. Tentokrát budeme síce postrádať lepiacu pásku a špagát, no na svoje si prídu celkom určite nožnice, kvalitné lepidlo a opäť raz vaša predstavivosť.

Klasickú nepotlačenú papierovú tašku v potrebných rozmeroch môžete vyzdobiť napríklad obľúbenými detskými postavičkami v prípade, ak chystáte detskú párty. Alebo do takýchto tašiek s vianočným motívom zabaľte darček pre každého člena rodiny osobitne. Napokon je výroba takýchto tašiek i skvelou činnosťou pre staršie deti, ktoré už vedia, ako to na Vianoce vlastne chodí.

Počas roka je skutočne množstvo príležitostí, kedy vytvoriť originálne balenie či darčekovú tašku. Na svoje si kreatívci prídu najmä na Vianoce. Ak ste práve načerpali inšpiráciu na jedinečné tipy, ako zabaliť darček, ostáva už len jediné. Porozhliadnuť sa po e-shope, kde nájdete všetko potrebné na balenie, lepenie a kreatívnu tvorbu.

Nakúpiť potreby na originálne balenie