MENU
16.05.2023
Čas čítania: 3 min.

Nezabudnuteľný Deň detí? Stačia vám tieto kancelárske pomôcky

Deň detí je pre tých najmenších každoročne očakávaným dňom. Chceli by ste aj vy prichystať tým svojim niečo špeciálne? Alebo hľadáte inšpiráciu na aktivity pre deti v škôlke, klube či družine? Možno sa budete čudovať, no k nezabudnuteľným zážitkom nepotrebujete veľa. Niekedy postačí dobrý nápad a zopár kancelárskych či školských potrieb, ktoré možno nájdete aj doma v zásuvke.

deti v kruhu

Ako na to? Prečítajte si naše tipy na aktivity a DIY nápady ku Dňu detí.

V hlavnej úlohe farebné pripináčiky

Deti milujú kreatívne nápady, v ktorých môžu využiť bežné veci a dať im nový rozmer. Jednou takou sú farebné pripináčiky, ktoré sa bežne používajú na korkové tabule alebo nástenky v kanceláriách, školách či doma. Okrem nich budete potrebovať polystyrénové ihlany. Tie však môžete pokojne nahradiť vlastnoručne vyrobeným ihlanom z výkresu, ktorý zrolujete do požadovaného tvaru. Následne môže dieťa pripináčiky postupne zapichovať do ihlanu a vytvoriť tak stromček s originálnym dizajnom.

Kancelárske spony ako zábavná matematika na Deň detí

Farebné kancelárske spony sú bežným pomocníkov pre triedenie a spájanie dokumentov. Tentokrát ich však vyskúšajte využiť pri hre s deťmi. Z hrubšieho papiera rôznych farieb vyrobte kvetinky s číslicou, ktorá bude znázorňovať počet sponiek. Tie musí dieťa na stonku kvetu pripnúť. V náročnejšej verzii v takej farbe, ktorá zodpovedá lupienkom kvetu. Samozrejme, ak máte doma chlapcov, kvety môže nahradiť autíčko alebo akýkoľvek iný obľúbený motív vášho drobca.

Prekážková dráha a pohybové hry s lepiacou páskou

Vari neexistuje domácnosť, kde sa nenájde lepiaca páska. Vyžadujú si aj vaše deti pohybovo náročnejšie aktivity? V tom prípade máme pre vás skvelý tip, ako im pripraviť nezabudnuteľný program na Deň detí. Na jednu z aktivít vám dokonca postačí len lepiaca páska a kúsok kreativity. Vytvorte im pomocou nej presne vymedzenú prekážkovú dráhu, ktorú budú musieť zdolať. Je na vás, či ju umiestnite v interiéri alebo exteriéri. Dôležité je vymyslieť kúsky, ktoré budú pre ich neposednú povahu skutočnou výzvou.

Alternatívou je použiť lepiacu pásku na vytvorenie takzvanej “škôlky”, ktorú môžu deti hrať pokojne aj v izbe, bez toho, aby pomaľovali podlahy. Keď sa im zunuje, stačí ju pohodlne odlepiť.

Handmade pečiatky alebo pečiatka s menom

Deti od útleho veku zbožňujú pečiatky. Vyrobte si zopár kreatívnych kúskov spolu, napríklad na Deň detí. V tomto prípade budete potrebovať len bežne dostupné veci z kuchyne alebo prírody a pečiatkovú farbu, prípadne akékoľvek iné farby na maľovanie. Fantázii sa medze nekladú, hľadajte čokoľvek, čo má zaujímavú štruktúru alebo povrch a vytvorte s deťmi originálne pečiatky z vecí okolo vás. Príkladom sú rôzne plody, ovocie či zelenina alebo listy. Ich povrch stačí natrieť farbou a otlačiť na papier. Ak máte doma milovníka pečiatok, jedným zo super darčekov na Deň detí môže byť aj originálna pečiatka s jeho menom.

Zábavné maľovanie – tak trochu inak

Posledným tipom na nevšednú aktivitu na Deň detí, je výroba vlastnoručne vymaľovaného trička. Pre drobca, ale pokojne aj pre rodičov. Prvou možnosťou je popustiť opraty kreativite a vytvoriť úplne originálny dizajn podľa vašich predstáv. V tej druhej si môžete trocha pomôcť a staviť na tričko s motívom omaľovánky, ktorú si jednoducho vyfarbíte a unikátne tričko je na svete. Nezabudnite však použiť špeciálne farby a popisovače na textil.

tričko omaľovánka FaxCopy

Na vytvorenie nezabudnuteľného Dňa detí skutočne nepotrebujete veľa. Deti poteší malý darček, napríklad v podobe kreatívnych potrieb, fixiek alebo omaľovávaniek. Ideálne taký, ktorý rozvíja ich fantáziu a kreativitu. Tá najdôležitejšia ingrediencia je však čas, ktorý spolu strávite. Ak sme vás inšpirovali a vy ste práve zistili, že vám z vyššie spomenutých kancelárskych potrieb alebo darčekov na Deň detí čosi chýba, nezúfajte. Produkty označené logom 24H vám doručíme kuriérom alebo do ktorejkoľvek predajne na druhý pracovný deň v prípade objednania do 11:00 hod.

Dokúpiť kancelárske potreby
NEWSLETTER
Radi by ste sa ako prví dozvedeli o výhodných akciách, súťažiach a zaujímavých foto novinkách? Prihláste sa na odber nášho newslettera.