MENU
05.07.2020
Čas čítania: 3 min.

Poznáte všetky zákutia Slovenska? Vybrali sme pre vás neprebádané miesta, ktoré musíte spoznať. Napríklad aj toto leto...

Dovolenka na Slovensku je tento rok skloňovaná častejšie než dosiaľ. Nedávne udalosti s pandémiou donútili mnohých z nás myslieť o čosi opatrnejšie a na letnú dovolenku zvoliť destináciu, ktorá nám je najbližšia – Slovensko. Veď predsa, čo je doma, to sa ráta.

Ak nie ste milovníkom preplnených atrakcií alebo máte už Slovensko pochodené krížom-krážom, tento článok vám príde vhod. Vybrali sme pre vás štyri zaujímavé možnosti, kam sa ukryť pred masami ľudí a zažiť niečo nové, o čom ste v našich končinách možno ešte nechyrovali.

pár v kroji stojaci na lúke a pozerajúci sa na slovenskú dedinu

 

Slovenská dovolenka? Vyskúšajte nové spôsoby ubytovania alebo objavte dosiaľ nepoznané a tajomné

Klasické dovolenkové destinácie Slovenska každoročne praskajú vo švíkoch. No len málokto vie, že naša malá krajina ukrýva aj zákutia a možnosti, ktoré nie sú tak populárne, no o to krajšie. Práve preto si tam môžete dokonale oddýchnuť, zrelaxovať sa, a zároveň aj užiť malé dobrodružstvo. Stačí si zabaliť ruksak, chuť spoznávať nové miesta a fotoaparát s prázdnou pamäťou. Originálne fotografie, ktoré si určite dáte vytlačiť do albumu, vám totiž budú toto leto pripomínať navždy.

 

Potulky Štiavnickými vrchmi a luxusné kempovanie

Stanovačka či kempovanie nemusí byť vždy len o malom neútulnom stane a strate pohodlia. Slovensko sa dočkalo svojho prvého glampingu. Ešte ste o niečom takom nepočuli? V tom prípade určite zavítajte do Štiavnických vrchov. Okrem toho, že má táto lokalita svoje osobité čaro, nájdete tu aj možnosť ubytovať sa tak trochu netradične – v chatkách, ktoré dýchajú atmosférou stanovačky.

ForRest Glamping

Zdroj: www.forrestglamp.sk

 

O svoje pohodlie sa však nemusíte báť. Pohodlná posteľ, slušne vybavená kuchynka a internetové pripojenie pre každého, kto sa i napriek nepoškvrnenej štiavnickej prírode nedokáže len tak ľahko odpojiť, sú samozrejmosťou v každej chatke. Ak sa rozhodnete navštíviť ForRest Glamping, užijete si netradičné ubytovanie a spojenie s prírodou plnými dúškami.

 

Jedinečné opálové bane pre rodiny s deťmi, historikov, ale i potápačov

Ťažba opálu prebiehala na území Slovenska v banských chodbách a tuneloch pri Prešove. Unikátne bludisko a bývalé nálezisko skutočne krásnych kúskov opálu pochádza ešte zo šestnásteho storočia. Viac než kilometer dlhá turistická atrakcia je neustále kontrolovaná, takže sa nemusíte báť navštíviť ju aj s malými deťmi. Na svoje si prídu dokonca i potápači, ktorí si opálové bane môžu obhliadnuť z inej perspektívy.

opál

O tom, že toto miesto skutočne patrilo k významným odbytiskám opálu pre množstvo klenotníkov a hľadačov drahokamov, svedčí aj fakt, že tu objavili najslávnejší opál s názvom Oheň trójsky.

 

Nenápadné Turzovské jazero

Kedysi kúpele, dnes nádherné tiché miesto dokonale ukryté mimo hlavných turistických chodníčkov. Ak trávite radi dovolenkku pri vode, a zároveň sa túlate lesom a obdivujete prírodu v jej neporušenej podobe, je Turzovské jazero skvelým tipom na výlet či kratší pobyt práve pre vás.

Kúpanie v jazere je síce na vlastné riziko, no vašim ratolestiam dokonale poslúžia aj plytčiny na jeho brehoch či prírodné ohniská. Ak sa budete v teplých letných mesiacoch túlať v okolí Gelnice, nezabudnite si pribaliť deku a košík s jedlom a užite si skvelý piknik pri Turzovskom jazere v rodinnej atmosfére.

nohy spustené z dreveného móla nad jazerom

 

Bývanie na strome alebo Donovaly inak

Ak sa vám s Donovalmi spájajú najmä zimné športy alebo povestné preteky psích záprahov, svoj názor môžete posunúť do novej roviny, keď navštívite Faunu alebo Floru. Ide o unikátny druh ubytovania priamo v korunách stromov, ktoré vám otvorí nové obzory. Už samotné názvy domčekov prezrádzajú, že pre každého milovníka prírody ponúkajú skutočné maximum vyžitia.

Konštrukcia a zariadenie z červeného smreku vytvárajú opojnú atmosféru, akú by ste márne hľadali v penziónoch alebo hoteloch. Raňajkový piknikový kôš, ktorý si musíte vytiahnuť pomocou kladky alebo pôsobivé led svetielka na večernej terase priamo v korune stromu sú lákadlom, ktoré jednoducho musí každý dobrodruh aspoň raz zažiť.

dom na strome Wildhouse  Dom na strome Wildhouse

Zdroj: www.wildhouse.sk

  

Veríme, že tieto štyri jedinečné tipy na dovolenku či výlet strávený na Slovensku oslovili aj vás. Ak sa rozhodnete na niektoré zo spomínaných miest zablúdiť, určite načerpáte nové sily a získate jedinečné zážitky, na ktoré budete s radosťou pri pozeraní albumov a fotiek z dovolenky spomínať.

Potrebujem vytlačiť fotky
Žiadne komentáre