MENU
15.07.2021
Čas čítania: 4 min.

Svadobný rozpočet. Tipy, ako ušetriť nielen výdavky, ale i čas

Svadobný rozpočet je obvykle záležitosť, ktorá chtiac – nechtiac okreše naše sny o dokonalej svadbe hneď v niekoľkých položkách. Vždy však existuje možnosť, ako ušetriť. Často však na miske váh stoja dve veličiny – nielen peniaze, ale i čas. Ktoré z nich by ste chceli ušetriť vy?

 

svadobná fotografia nevesty a ženícha

 

Prinášame vám tipy, ktoré pomohli nejednej neveste a ženíchovi znížiť výdavky alebo urýchliť svadobné prípravy na ich veľký deň bez toho, aby museli upustiť zo svojich požiadaviek a najmä, aby výsledok nepôsobil “lacným dojmom”.

Vyberte si variant, ktorý vám sadne najlepšie a vyriešte položky zo svadobného rozpočtu elegantne a bez stresu. Osloví vás easy verzia, ktorá šetrí váš čas, zlatá stredná cesta, ktorá ukrojí zo svadobného rozpočtu o niečo menší kúsok alebo low-cost variant, najmenej náročný na výdavky, avšak s vyššími požiadavkami na váš čas a šikovné ruky?

 

Originálne svadobné oznámenia na mieru, prispôsobená verzia z katalógu alebo handmade výroba

Skôr, než to celé vypukne, riešia mladomanželia spôsob, ako svoju svadbu ohlásiť. Bez svadobných oznámení sa zaobíde skutočne len málokto. Pravdou je, že síce tak zásadne rozpočet neovplyvnia, no ako sa vraví, babka k babce, budú kapce… Ktorou cestou sa pri výrobe svadobných oznámení vydáte vy?

1. Easy verzia – svadobné oznámenia na mieru

Tento variant vám síce dáva voľné ruky pri výbere svadobných oznámení, no treba rátať aj s tým, že suma za ich vyhotovenie sa môže vyšplhať o niečo vyššie. Jediné, čo však potrebujete, je povedať o svojich predstavách grafikovi alebo šikovnej osobe, ktorá vám komplet realizáciu zabezpečí. Čipkovaný lem, oznámenie s melódiou, koláž fotografií na exkluzívnom papieri – to nie je len cena materiálu a finalizácia trvajúca hodiny, ale i grafické práce, ktoré sa do konečnej sumy za svadobné oznámenie premietnu. Nepopierateľnou výhodou je však skutočná originalita a fakt, že dostanete do rúk finálny produkt a jediné, čo je vo vašej réžii, je oznámenia doručiť adresátom.

2. Zlatá stredná cesta – svadobné oznámenia z katalógu

V každom dobrom copycentre alebo grafickom štúdiu nájdete katalóg svadobných oznámení. Ak vás nejaký vzor osloví, stačí doplniť vaše údaje a prípadné detaily, vybrať si typ papiera zo vzorkovníka a napokon len oznámenia v dohodnutom termíne vyzdvihnúť. Ak sa rozhodnete pre toto prehľadné a rýchle riešenie, viete si kedykoľvek vopred vyrátať, koľko vás jedno svadobné oznámenie bude stáť. Výsledná suma bude však vždy zaručene nižšia, než oznámenia komplet na mieru.

 

svadobné oznámenie vzor

 

3. Low cost – stavte na handmade, vyhraďte si však dostatok času

Nuž, a napokon je tu posledný spôsob z nášho porovnania, pri ktorom síce nejaké to euro zrejme ušetríte, avšak len v prípade, ak nebudete brať do úvahy položku “váš čas”. Svadobné oznámenia si totiž môžete navrhnúť i sami. Stačí sa trochu zoznámiť s dostupným online editorom, kde nájdete často aj nejaké preddefinované vzory, ktoré si môžete opäť raz upraviť podľa svojich predstáv. Následne stačí pripraviť grafické podklady v dostatočnej kvalite, vybrať si ozdobný papier a odoslať na tlač. V momente, ako si však vytlačené hárky s oznámeniami vyzdvihnete, nezabúdajte ešte na finalizáciu v podobe rezania či skladania oznámení do finálnej podoby. Nadšené duše (a ich partneri) možno strávia niekoľko večerov strihaním a lepením v spoločnosti kreatívnych kancelárskych potrieb.

 

Originálne darčeky pre hostí v troch cenových kategóriách. Pre tých čo nemajú čas, ale aj tých ktorí sa chcú realizovať

Bez darčekov pre svadobných hostí to skutočne nepôjde. Rátali ste s nimi aj vo vašom svadobnom rozpočte? Aj v tomto prípade platí, že môžeme hovoriť o desiatke, ale pokojne i stovkách eur. Všetko závisí od vášho výberu a času, ktorý chcete alebo môžete ich príprave venovať.

1. Easy verzia – personalizované darčeky pre hostí

Hitom sú najmä keramické drobnosti, ktoré s nápaditou potlačou vytvárajú skutočne originálne pozornosti pre svadobčanov. Mimoriadne obľúbený je napríklad hrnček s melódiou svadobného pochodu, ktorý môžete nechať potlačiť grafikou s osobným svadobným monogramom, mottom alebo iniciálmi s dátumom svadby. Pozornosť v duchu výslužky si napokon svadobní hostia odnášajú i domov, prípadne im ju mladomanželia osobne doručujú pred svadbou. Ak plánujete do nej zahrnúť aj fľašku svadobného vína, bezstarostným riešením je víno s fotografiou – kvalitný obsah zo známych vinárstiev a personalizovaný dizajn, ktorý opäť môžete prispôsobiť svojim predstavám.

2. Zlatá stredná cesta – originálna krabička s prekvapením

Ak je rozpočet na darčeky pre svadobných hostí obmedzenejší, prípadne by ste chceli skutočne len milo vzbudiť ich pozornosť, vsaďte na známu marketingovú poučkuobal predáva. Vo vašom prípade to môže byť originálna krabička s fotografiou. Jej obsah už taký kreatívny byť nemusí, potešia i cukríky, bonbóny alebo, ak si chcete skutočne šplhnúť, domáce medovníčky. Aj v tomto variante nájdete riešenie pre svadobné víno. Či už ako súčasť výslužky, alebo na svadobných stoloch, skvele sa bude vynímať fľaša vína s gravírovaním. Skutočne elegantné riešenie za dostupnú cenu, pri ktorom sa nemusíte hodiny babrať s nalepovaním etikiet.

 

vzor vlastnej etikety na víno

 

3. Low cost – handmade svadobné darčeky sú in, ak ste zruční a máte čas

Jedno je isté. Vlastnoručne vyrobené darčeky pre svadobčanov budú patriť k najmenším položkám na svadobnom rozpočte. Ich realizácia má však skutočne zmysel len vtedy, ak si na vytvorenie množstva prezentov trúfate a najmä, ak máte na takúto aktivitu v období pred svadbou čas. Riešením sú napríklad domáce koláčiky z trvanlivého cesta, ktoré zabalíte do minimešca z celofánu a pridáte už len na mieru potlačenú nálepku s iniciálmi novomanželov a dátumom svadby. Nezabudnime však na svadobné víno. V low cost variante rátajte s návštevou veľkoskladu alebo vinotéky, kde vám víno nafľaškujú. Ak sa však ani vám nepáči nič nehovoriaca fľaša vína do výslužky, s minimálnymi nákladmi ju premeníte na osobnejšiu, ak ju olepíte etiketou podľa vašich predstáv.

 

Oslovila vás niektorá z ciest, ktorou sa vydať, aby ste ušetrili nejaké to euro zo svadobného rozpočtu alebo váš drahocenný čas? Veríme, že sa vám to aj vďaka našim tipom na originálne svadobné oznámenia, nápadité darčeky pre svadobčanov alebo svadobné víno podarí. Stačí si vybrať z našej ponuky možnosť, ktorá vám bude vyhovovať najviac.

Ponuka svadobných predmetov
Pridať komentár


Povinný údaj, v diskusii sa nebude zobrazovať

Meno/prezývka, bude zobrazené v diskusii

Žiadne komentáre