MENU
15.11.2021
Čas čítania: 4 min.

Tipy na originálne vianočné darčeky pre rodičov a starých rodičov

Darčeky pre rodičov a starých rodičov na Vianoce sú pre mnohých z nás rok čo rok neustále ťažším orieškom. Ak ste už vyčerpali všetky nápady, doplnili ich bielizník či botník ponožkami a papučami všetkých možných farieb, nehádžte flintu do žita. Stále existuje niekoľko originálnych nápadov na vianočné darčeky, ktoré rozohrejú srdiečko každej mamy, otca, babky i dedka. Ktoré sú to?

dedko s vnúčatami pri vianočnom stromčeku rozbaľujú vianočný darček

 

Tri overené rady, ktoré vždy pomôžu pri výbere vianočných darčekov pre rodičov a starých rodičov

Skôr, než sa rozhliadnete v ponuke personalizovaných darčekov, máme pre vás niekoľko dobrých tipov, ktorých by ste sa mali držať, aby ste neurobili krok vedľa. Napokon platí, že otca zrejme poteší iný typ darčeku, než vašu babičku.

Rada č. 1 – Darčeky na Vianoce vyberajte hlavou

Takmer každý má nejaké záľuby alebo voľnočasové aktivity. A práve s tými môže súvisieť aj darček, ktorý pre mamu alebo dedka vyberiete. Či už je to doplnok do dielne, dekorácia do kancelárie, alebo obývačky. Pre športovo založených rodičov sa môžete poobzerať po doplnkoch k ich obľúbenej aktivite alebo priamo oblečení.

Rada č. 2 – Nezabudnite na to najpodstatnejšie – pridajte srdce

Ak ste našli predmet či dekoráciu, ktorá výborne doplní interiér alebo výbavu obdarovaného, nadišiel čas vdýchnuť darčeku dušu. Pridajte potlač s fotografiou z rodinného archívu, obľúbené motto, citát alebo povzbudivé heslo. Tak môžete i obyčajné veci premeniť na jedinečné darčeky, ktoré budú skutočne originálne a svojské.

Rada č. 3 – Vsaďte na kvalitnú výrobu, určuje životnosť darčeka

Ak si netrúfate na vlastnoručnú výrobu, zverte ju do rúk profesionálov. Aj skvelý nápad totiž môže ľahko stroskotať na nekvalitnom vyhotovení. Veľkú radosť spod stromčeka tak môže už onedlho vystriedať sklamanie, ak na nevhodne orezanej fotografii chýba časť tváre alebo sa nápis na oblečení vyšúcha po druhom použití. Vyblednutým obrázkom a na kolene zbúchaným dekoráciám sa vyhnete len v prípade, ak si vyberiete overený e-shop s personalizovanými darčekmi.

 

10 a viac tipov na vianočné darčeky, ktoré rodičom a starým rodičom vyčaria úsmev na tvári

Ak už viete, akým smerom by sa vaše myšlienky pri výbere originálneho darčeka na Vianoce pre rodičov či starých rodičov mali uberať, máme pre vás i bonus. Pripravili sme zoznam konkrétnych nápadov, ktorými môžete svojim najbližším urobiť radosť pokojne už tieto Vianoce.

Oblečenie s nápisom alebo obrázkom

Týmto kúskom zaručene nič nepokazíte. Starých rodičov poteší vtipné tričko s potlačou, otca trendy mikina s obľúbeným citátom a aktívnu mamu netradičná, no praktická 2v1 sukňa s potlačou.

Obraz z rodinnej fotografie alebo obľúbeného miesta

Fotoobraz je druhou stávkou na istotu. Avšak, nemusí to byť známa klasika. Stavte na originálny obraz z fotky v tvare šesťuholníka alebo trojdielny prémiový fotoobraz so skrytým rámom, ktorý môže byť spoločným darčekom pre oboch rodičov či starých rodičov.

fotoobraz v tvare šesťuholníka

Lampa s tienidlom

Horúcou novinkou a neokukaným tipom na vianočný darček je lampa s tienidlom. Nie však hocijakým. Tienidlo je vyrobené technológiou, ktorá po doplnení vašimi fotkami vyčaruje v spojení so svetlom očarujúci 3D efekt.

Vankúš s obľúbeným motívom

V širokej ponuke vankúšov s potlačou nájdete zaručene kúsky, ktoré pomocou momentky z vášho fotooarchívu, milého nápisu alebo úsmevného citátu premeníte na originálny doplnok obývačky alebo spálne rodičov, prípadne starých rodičov.

Šatka alebo šiltovka s rodinným mottom

Ak nechcete siahnuť po oblečení, skvelým tipom je napríklad doplnok, akým je šiltovka alebo šatka s potlačou. Pomocou nich môžete dokonca vytvoriť unikátny kúsok výbavy na rodinné túry, dovolenky, športové aktivity či letné opekačky.

Krígeľ alebo hrnček s fotkou a nápisom

Kto z rodičov či starých rodičov pohrdne šálkou kvalitnej kávy alebo čaju? Obľúbené chvíľky pohody alebo každodenného pracovného rituálu im môžete zlepšiť veselým hrnčekom s potlačou. A ak je dedko alebo otec vášnivým pivárom, po tomto unikátnom krígli zaručene siahne, ak dostane chuť na zlatistý mok.

Kalendár s vlastnými fotkami

Kalendárom s vlastnými fotkami ešte nikto nič nepokazil. To najdôležitejšie je nielen výber vhodného typu fotokalendára, ale taktiež fotografií, ktoré naň umiestníte. Rodičov a starých rodičov poteší výber z najkrajších dovoleniek a, samozrejme, deti či vnúčatká na milých momentkách.

Personalizovaná hra

Ideálny spôsob, ako spolu stráviť napríklad i vianočný čas, sú spoločenské hry. Obľúbené puzzle z fotky, zábavné pexeso, napínavé domino alebo originálne sedmové karty s vašimi fotkami, ktoré vnesú do hry svojské čaro, skvele doplnia rodinné chvíle pohody.

Doplnok kancelárskeho stola

Pre rodičov alebo dokonca starých rodičov, ktorí sú ešte pracovne vyťažení, sú skvelým nápadom na vianočný darček nenápadné, no o to vzácnejšie kúsky, ktorými im môžete spríjemniť pracovný čas. Príkladom je podložka pod myš s potlačou alebo elegantný vizitkár, ktorý môžete doplniť vlastným nápisom.

podložka pod myš s vlastnou fotkou

Doplnok do auta

Trávi niektorý z rodičov alebo starých rodičov často čas za volantom? Prípadne je zanieteným motonadšencom? Vsaďte na originálnu ŠPZ s potlačou, ktorú môže použiť ako dekoráciu, prípadne niektorý doplnok z ponuky darčekov do auta.

Veríme, že vám naše tipy pomôžu premeniť tohtoročný vianočný zhon na darčeky na pohodlný výber, pokojne aj z tepla vášho domova. V ponuke personalizovaných darčekov nájdete zaručene kúsky, ktoré vaši rodičia či starí rodičia ocenia radostným úsmevom. Stačí si vybrať ten správny.

Zobraziť ponuku vianočných darčekov