MENU
10.07.2020
Čas čítania: 2 min.

Vo FaxCOPY nezabúdame pomáhať ani v ťažších časoch

Po pol roku sme sa opäť rozhodli darovať viac ako 300 vecí. Okrem celoročnej finančnej a nefinančnej podpory viacerých organizácií, či jednotlivcov, sme už po druhýkrát vyčarovali úsmevy ďalším ľuďom s ťažkými životnými osudmi. O aké darovanie išlo a čo mu predchádzalo?

Rozhodli sme sa pomáhať druhým a eliminovať odpad

Hlavnou myšlienkou našej iniciatívy je z dlhodobého hľadiska pomáhať druhým a eliminovať odpad, keďže nám nie sú ľahostajní ľudia v núdzi a ani naša planéta. Našu iniciatívu sme spustili na Vianoce 2019 a teší ma, že sa nám podarilo slovo dodržať a pokračujeme v nej ďalej.“ , hodnotí predseda predstavenstva FaxCOPY Karol Dittinger.

 

Aké veci sme darovali?

Darovali sme plne využiteľné produkty, ktoré nie sú spojiteľné s konkrétnou osobou a ktoré boli u nás „odpísané“ – neprevzaté zákazníkmi, či vyrobené s chybou. Opäť sa nám potvrdilo staré známe: „Pre jedného odpad, pre druhého poklad.“ Rozhodli sme sa, že tieto veci nebudeme vyhadzovať, jednoducho ich zozbierame a využijeme na charitatívne účely.

Kto sa do darovania zapojil?

Do zberu „odpísaných“ vecí sa zapojili zamestnanci z výroby zo spoločnosti Copygraf a tiež zamestnanci z našich 40 predajní FaxCOPY po celom Slovensku. Darovali sme praktické darčeky ako rúška, tričká, mikiny, detské body, návleky na vankúše, hrnčeky, tašky, ruksaky a mnohé ďalšie.

 

Komu sme sa rozhodli pomôcť?

Naše darčeky sme rozdelili medzi viaceré rodiny a jednotlivcov všetkých vekových kategórií, ktorých veríme, že potešili a prídu im vhod. Podarilo sa nám to vďaka Bratislavskej arcidiecéznej charite, ktorá pomáha už od roku 1997 seniorom, chorým ľuďom a ľudom v núdzi.

„Verím, že sa nám podarí pomáhať aj naďalej a rozžiarime úsmev na tvárach ďalších rodín, či jednotlivcov, ktorí to v živote nemajú ľahké.“ dodáva predseda predstavenstva FaxCOPY Karol Dittinger.
Žiadne komentáre