Vážení zákazníci,
na základe záverov z Ústredného krízového štábu SR zo dňa 28.3.2020 pre Vás od 30.3.2020 OTVÁRAME viaceré predajne, v ktorých Vám vieme zabezpečiť servis výpočtovej a telekomunikačnej techniky, poskytnúť obvyklý sortiment tovarov a služieb, a tiež výdaj e-shopových objednávok, kompletné informácie nájdete tu: OTVORENÉ PREDAJNE. Zvyšné predajne ostávajú až do odvolania zatvorené.
Aj naďalej je Vám nonstop k dispozícii náš e-shop. Platba hotovosťou pri objednávkach kuriérom nie je možná, v nevyhnutných prípadoch je však možné využiť u kuriéra platbu kartou.
Vopred uhradené online objednávky si môžete vyzdvihnúť aj na bezpečných miestach v blízkosti našich zatvorených predajní, bližšie informácie nájdete na podstránke Bezpečný osobný odber a všetky aktuálne informácie nájdete aj na našom Facebooku.
Pripravili sme pre Vás aj špeciálnu akciu dopravy ZADARMO pri nákupe nad 50 € po zadaní kódu: „DOPRAVAZADARMO“ v nákupnom košíku.
Ďakujeme Vám za pochopenie a prajeme Vám hlavne veľa zdravia.
Skryť oznam
MENU
16.12.2019
Čas čítania: 2 min.

Vo FaxCOPY sme predvianočné obdobie využili na darovanie

Okrem celoročnej finančnej a nefinančnej podpory viacerých organizácií, či jednotlivcov, sme sa tento rok rozhodli darovať viac ako 270 vecí a vyčarovať tak pod vianočným stromčekom úsmev tam, kde by mohol chýbať. O aké darovanie išlo a čo mu predchádzalo?

Pomáhať druhým a eliminovať odpad

Hlavnou myšlienkou našej iniciatívy je z dlhodobého hľadiska pomáhať druhým a eliminovať odpad, keďže nám nie sú ľahostajní ľudia v núdzi a ani naša planéta. Vianoce – čas pokoja a radosti – nám prišli ako tá najvhodnejšia chvíľa, kedy odštartujeme našu iniciatívu a vyčarujeme tak úsmev na tvárach ľudí.

Čo darovaniu predchádzalo?

Nie všetky personalizované darčeky, ktoré predávame obsahujú fotografiu, niekedy ide len o texty, prípadne obrázky, ktoré nie sú spojiteľné s konkrétnou osobou. Tieto produkty si nie vždy naši zákazníci prevezmú, prípadne dôjde ku chybe pri ich výrobe a produkty sú tak u nás „odpísané“. Hovorí sa, že: „Pre jedného odpad, pre druhého poklad.“ a to platí aj v tomto prípade. Keďže produkty sú plne použiteľné, rozhodli sme sa, že tieto veci nebudeme vyhadzovať, jednoducho ich zozbierame a využijeme na charitatívne účely.

Aké veci sme darovali?

Do zberu „odpísaných“ vecí sa zapojili zamestnanci všetkých 40 predajní FaxCOPY po celom Slovensku a tiež zamestnanci z výroby zo spoločnosti Copygraf. Spoločnými silami sme tak darovali praktické darčeky ako tričká, detské body, návleky na vankúše, uteráky, hrnčeky, tašky, ruksaky a ďalšie. Tiež veci pre potešenie – rôzne odznaky, kľúčenky, puzzle, vymaľovávanky a mnohé ďalšie. „Teší ma, že sa nášmu celoslovenskému tímu páči myšlienka „Pomáhať druhým a eliminovať odpad“ a nadchli sa pre túto iniciatívu.“, konštatuje predseda predstavenstva FaxCOPY Karol Dittinger.

Komu sme sa rozhodli pomôcť tieto Vianoce?

Spolu s Bratislavskou arcidiecéznou charitou, ktorá pomáha už od roku 1997 seniorom, chorým ľuďom a ľudom v núdzi. Sme naše darčeky rozdelili medzi viaceré rodiny a jednotlivcov všetkých vekových kategórií, ktorých veríme, že potešili a prídu im vhod.

„Dúfam, že sme našim charitatívnym darovaním pomohli pripraviť pekné vianočné sviatky ľuďom, na ktorých sa šťastie momentálne neusmieva. Zároveň sa teším na naše ďalšie darovania, vďaka ktorým budeme môcť pomáhať aj do budúcna“, dodáva predseda predstavenstva FaxCOPY Karol Dittinger.

 

 
Žiadne komentáre