MENU
03.05.2022
Čas čítania: 2 min.

Vytvorte si jedinečný domov zo spomienok pomocou týchto nápadov a tipov

Kreatívne navrhnuté foto-steny zútulnia váš domov rozhodne viac ako prázdne fádne steny. Pripravili sme si pre vás niekoľko skvelých nápadov a tipov na dekoráciu stien. Nechajte vaše steny zažiariť v novom šate.

Vyberte si rôzne veľkosti a štýly rámov na obrázky

V priebehu času sa každému nahromadí neuveriteľné množstvo krásnych spomienok. Mnohé z nich zostávajú uložené ako fotografie v smartfóne. Všetky tieto spomienky však môžu vášmu domovu dodať osobitosť a jedinečnosť.

Zozbierajte niekoľko rámov na obrazy rôznych veľkostí, pokojne aj na blšom trhu alebo v bazáre. Štýl rámikov je len na vás. Zodpovedajte si otázky: Čo sa mi páči najviac? Čo sa mi hodí do domu najviac?

Naše kiosky Kodak Moments ponúkajú širokú škálu veľkostí a druhov fotografií. Vytlačte si všetky fotografie, ktorými chcete zaplniť svoju zbierku originálnych rámikov na Kodak Moments fotokiosku v najbližšej predajni FaxCopy. Vyplňte rámčeky vašimi fotografiami a pripevnite ich na stenu vo forme originálnej mozaiky podľa vašich predstáv.

Ak sa vám takáto dekorácia zapáči, môžete vašu fotostenu v budúcnosti dopĺňať a rozširovať. Je to jednoduché, napríklad pri prechádzke narazíte na rám na fotografiu, ktorý sa vám zapáči a ktorý si viete predstaviť zavesený doma na stene. Kúpte si ho, vytlačte si jednu z vašich krásnych spomienok a pripevnite ju na voľné miesto na stene. Nechajte váš domov rásť spolu s vašimi spomienkami. Každý deň vám pohľad na túto stenu vyčarí úsmev na tvári a okrem toho sa s vašimi hosťami budete mať stále o čom rozprávať.

NÁŠ TIP:

Pred pripevnením rámov na stenu si rozmiestnite fotografie – najlepšie už vložené do rámov na podlahu. Takto si môžete predpripraviť požadovanú koláž bez vŕtania alebo zatĺkania klincov do steny. Odfoťte si svoj návrh na podlahe a následne môžete začať pracovať „na ostro“ na vašej foto-stene, s predlohou odfotenou z podlahy.

Šnúry namiesto rámov na fotografie

Chcete si vystaviť vytlačené fotografie z vašej digitálnej galérie, ale nechcete vŕtať diery do stien? Alebo sa vám jednoducho nechce nakupovať a vyberať rámy na fotografie? Potom si pomôžte originálnou kolážou zo šnúrok, špagátov.

Rovnako ako v predchádzajúcom tipe, aj tu vám odporúčame rozmiestniť si koláž z vytlačených fotografií najskôr na stôl alebo podlahu. Keď budete s výsledkom spokojný, odfoťte si rozmiestnenie fotografií do telefónu ako predlohu a pustite sa do práce.

Na spestrenie steny vám postačí klasický záhradný špagát. Ak máte radšej nenápadnejší či neviditeľnejší vzhľad, použite syntetický a priehľadný povrázok (silon), ďalej budete potrebovať niekoľko špendlíkov alebo pripináčikov, a tiež zopár klipov na fotografie.

Postup je jednoduchý, ako je znázornené aj vo videu nižšie, pripevnite šnúru na stenu pomocou pripináčikov – pripináčiky nezanechávajú takmer žiadne stopy, takže sa nemusíte obávať o vaše steny. Po pripevnení želanej „siete šnúr" na stenu si jednoducho vytvoríte spomienkovú koláž fotografií a pomocou klipov na fotografie si fotografie pripevníte na šnúry, ktoré ste si vytlačili priamo z vášho telefónu na jednom z našich fotokioskov Kodak Moments v najbližšej predajni FaxCOPY.  Za chvíľku tak máte vytvorenú originálnu fotostenovú dekoráciu. Bavte sa zdobením aj vy.